Poschodové postele

Čiernobiela multifunkčná poschodová posteľ so šatníkovou skriňou a PC stolíkom

Posteľ so šatníkovou skriňou a písacím stolom v modernej farbe. Posteľ je univerzálna = rebrík možno namontovať na ľavú alebo pravú stranu.

Cena v čase recenzie: 659,39 €

Poschodová rozkladacia posteľ v bielo-hnedej farbe

Vyberáte posteľ do detskej izby? Bojujete s nedostatkom miesta a potrebujete efektívne vyriešiť priestor v študentskej izbe? Ponúkame vám riešenie v podobe poschodovej postele, ktorú možno ľahko a jednoducho rozložiť na dve samostatné lôžka.

Cena v čase recenzie: 395 €

Skladacie poschodové postele 2v1 90 x 200 cm

Poschodové postele sú bezpochyby veľmi praktickou vecou. Hodia sa do menších detských izieb a majú veľkorysý priestor na hru vašich ratolestí alebo iné aktivity. Skvelým riešením s otvorenými možnosťami do budúcnosti je táto moderná poschodová posteľ Myra. Jej jedinečná konštrukcia spočíva v tom, že je skladacia, takže sa dá použiť ako poschodová posteľ alebo dve samostatné postele, čo oceníte, keď sa presťahujete do väčšieho bytu alebo si ju vaše dieťa vezme so sebou do svojho prvého bytu.

Cena v čase recenzie: 168,54 €

Moderná poschodová posteľ z kvalitného materiálu v dekore duba

Hľadáte posteľ do detskej izby? Potrebujete efektívne zariadiť svoj domov na malom priestore? Či už doslova bojujete s priestorom vo vašej domácnosti, alebo si jednoducho chcete zaobstarať poschodovú posteľ, potom sa na tento typ konštrukcie môžete úplne spoľahnúť.

Cena v čase recenzie: 321,46 €

Poschodové postele je obľúbená najmä u detí a stále ju možno nájsť v mnohých detských izbách. Výškové usporiadanie na spanie umožňuje využiť spodný priestor na účely, na ktoré by sa inak v miestnosti ťažko hľadal priestor.

Pre viac detí a jediné dieťa

Jedna izba a viac detí? Dve postele sú pravdepodobne nevyhnutnosťou. Nemusia to však byť len klasické poschodové postele. Dizajn poschodových postelí je nápaditý a dokonale zapadá do moderného interiéru. Budete nadšení praktickým riešením, kvalitou materiálov a krásnym dizajnom. Výhody poschodových postelí možno využiť aj pre jedno dieťa. Hlavnou je úspora miesta v malej miestnosti, keď sa na plochu postele na podlahe zmestí veľa ďalších vecí.

Nie len pre deti…

Posteľ na spanie slúži aj dospelým. Dokáže reproduktor doslova nafúknuť a maximálne využiť jeho priestor. Je to vysoká posteľ využívajúca priestor pod posteľou. Môžete sem umiestniť pohovku, stôl, komodu, kreslo…

Vyššie stropy sú výhodou

Poschodové postele ponúkajú deťom okrem spania aj priestor na zábavu, ale samozrejme treba brať do úvahy ich bezpečnosť. Podlahový nábytok je najvhodnejší do bytov s vyššími stropmi. Vzduch sa na poschodí rýchlejšie vydýcha, nepreteká tak rýchlo a je teplejší.

Na horných poschodových posteliach by mali spať až väčšie deti, ktoré zvládnu dobre vyliezť po rebríku alebo vyliezť po schodoch. Niektoré lôžka majú šmykľavku smerom nadol, väčšina si vyžaduje opätovné zliezanie po rebríku. Nájdete tu postele, ktoré môžu fungovať ako viac ako dve lôžka. Sú vhodné pre viac detí v jednej izbe alebo slúžia ako spanie pre návštevy.

Dbajte na kvalitu matraca

Vysoká posteľ môže byť nielen drevená, ale aj kovová. Rovnako ako pri všetkých ostatných posteliach je úloha matraca spolu s roštom kľúčová. Poschodové postele musia spĺňať rôzne normy, ktoré zahŕňajú rozstupy medzi ležiacimi plochami, šírku miesta prístupu k rebríku a výšku pevnej zábrany.

Spanie, hranie a skladovanie

Postele pre deti často obsahujú miesto na hranie a úložný priestor. Spájajú účely spánku a hrania do jedného celku, šetria miesto a majú rôzne pomôcky. Deti uvítajú pestré farby a nápadité detaily. K dispozícii sú napríklad ležiská v tvare autobusu a domu. Niektoré postele sú vhodné pre dievčatá alebo chlapcov, iné sú univerzálnejšie.

Trendové riešenia

Najmodernejšie riešenia umiestňujú postele pod seba v tvare písmena L, takže druhý spiaci má nad hlavou voľný priestor, nie horné lôžko. Trendové a variabilné sú nábytkové zostavy s posuvnými posteľami a nábytok na kolieskach.

Problémy s priestorom môže vyriešiť zvýšená posteľ, nie rovná poschodová posteľ. To vám poskytne dostatok úložného priestoru, napríklad na knihy a oblečenie.