Poschodové lôžka

Dve lôžka rozmiestnené na dvoch poschodiach sú nám všetkým známe ako palanda. Možno máte z toho trochu obavy alebo vás neustále prenasledujú zážitky z detstva. Dnešné poschodové postele však môžu byť bezpečné, pohodlné a vyzerať moderne. Sú vhodné najmä do detských izieb v rodinách s viacerými deťmi a obmedzeným priestorom.

Na spánok a hranie

Deti zvyčajne milujú poschodovú posteľ a sú z nej nadšené. Zapájajú ho do svojich hier a využívajú ho nielen na spánok, ale aj na rozvoj svojej predstavivosti. Vaše deti sa nemusia hneď dohodnúť, kto bude spať dole a kto hore. Pravdou však je, že každé miesto má svoje výhody. A počas hry sa bude používať celá poschodová posteľ.

Väčšinou z masívneho dreva

Postele s poschodovou posteľou šetria miesto aj vašu peňaženku. Dajú sa zohnať za príjemnú cenu a dokonca s úložným priestorom v spodnej časti. Najlepšie sú poschodové postele z masívneho dreva. Bežne sa používa masívna borovica alebo smrek. Majú najvyššiu kvalitu, dlhú životnosť a dobrý vzhľad. Okrem toho ich možno do určitej miery opraviť a renovovať. Škrabanec alebo odštiepený roh na dreve nevadí toľko ako na laminovanej drevotrieskovej doske. Drevo možno brúsiť, lepiť, skrutkovať, natierať atď. Konštrukcia môže byť aj kovová.

Rôzne farby poschodových postelí

Farba poschodovej postele nemusí byť len čisto prírodný odtieň dreva. K dispozícii sú aj kusy s farebnou farbou. Chcete bielu poschodovú posteľ, čiernu poschodovú posteľ alebo ružovú poschodovú posteľ? Žiadny problém. Povlaky sú neškodné a v konštrukcii sa samozrejme nezabúda ani na zaoblené hrany. Veď ide o nábytok primárne určený pre deti! A nevenujú pozornosť tomu, či narazia do rohu alebo nie. Preto by nemal byť žiadny ostrý roh alebo hrana.

Bezpečnosť návrhu

Postele s poschodovou konštrukciou sa nevyskytujú len v detských izbách. Možno ich použiť aj v hosťovských alebo študentských izbách. Výber závisí od toho, či kupujeme posteľ pre dieťa alebo pre dospelého. Je dôležité vybaviť ho kvalitným matracom a zabezpečiť bezpečnú konštrukciu. Dôležité sú dostatočne dlhé a vysoké bočné zábradlia a dobre navrhnuté schodíky. Ich rozmiestnenie by malo byť prispôsobené deťom.

A čo zdravie?

Miestnosť, v ktorej je umiestnená poschodová posteľ, by mala byť riadne vetraná. Spáč na hornom lôžku dýcha viac vydýchaného vzduchu a spáč dole na tom nie je o nič lepšie. V miestnosti s nižšími stropmi môže byť poschodová posteľ úplne nevhodná, najmä pre astmatikov.

Moderné poschodové postele do tvaru L

Môžeme sa stretnúť aj s modernými riešeniami, kde sú postele umiestnené kolmo nad sebou, čím vzniká priestor na pohodlný spánok, hry a odkladanie vecí. Postele nemusia byť vždy dve, ale tri alebo viac. V súčasnosti sa čoraz častejšie používa mimoúrovňové usporiadanie v tvare písmena L. Lôžka sú na seba kolmé a prekrývajú sa v oblasti nôh, kde nie je potrebný taký veľký výškový priestor. Horné lôžko môže byť umiestnené o niečo vyššie ako bežná poschodová posteľ.

Biela poschodová rozkladacia posteľ 80 x 190 cm

Pozrite sa na zázrak moderného nábytku! Biela poschodová posteľ s výsuvným lôžkom s rozmermi 80 x 190 cm je pastvou pre oči. Jej rám postele je vyrobený z najkvalitnejšieho borovicového dreva a je povrchovo upravený lakom na vodnej báze, ktorý jej dodáva eleganciu a odolnosť. Tento kus nábytku nie je len posteľ, ale stelesnenie štýlu a funkčnosti. Biela farba poschodovej postele jej dodáva nedotknutý a sofistikovaný vzhľad, ktorý doplní každý interiér.

Cena v čase recenzie: 492 €

Variabilná posuvná poschodová posteľ z masívneho dreva pre dievčatá a chlapcov

Vyberáte posteľ do detskej izby? Potrebujete prakticky a efektívne zariadiť detskú izbu? Dávate prednosť neutrálnemu dizajnu? Uprednostňujete kvalitný materiál? Potom vás osloví táto posuvná poschodová posteľ vhodná pre dievčatá a chlapcov. Posuvná poschodová posteľ Domino D860 je vhodná pre dievčatá a chlapcov. Vďaka svojmu dizajnu je vhodná do každej detskej izby. Posteľ je vyrobená z masívneho dreva.

Cena v čase recenzie: 972,28 €

Jednolôžková posteľ Leori v dekore duba s úložným priestorom

Vyberáte posteľ do detskej alebo študentskej izby? Zariaďujete garsónku a hľadáte jednolôžko? Potrebujete kúpiť jednolôžkovú posteľ? Bojujete s nedostatkom miesta a vyvíjate posteľ s úložným priestorom? Pre všetky uvedené prípady je zaobstaranie tohto typu ideálnym riešením. Posteľ Leori v remeselnej dubovej farbe rozžiari, skrášli a zútulní každý interiér. Vyniká svojím moderným a nadčasovým dizajnom. Výhodou je precízne vyhotovenie a úložný priestor.

Cena v čase recenzie: 360 €

Multifunkčná poschodová posteľ pre chlapcov so skriňou a stolíkom

Multifunkčná poschodová posteľ Dori je vynikajúcim riešením pre rodičov, ktorí chcú pre svoje deti vytvoriť funkčné a priestorovo úsporné prostredie. Táto posteľ ponúka jedinečnú kombináciu priestoru na spanie, pracovného priestoru a úložného priestoru so šatníkovou skriňou. Posteľ je k dispozícii v dvoch rôznych verziách, ľavej a pravej, pričom montážnu stranu schodov si môžete vybrať počas montáže. Posteľ je vyrobená z kvalitného lamina s hrúbkou 18 a 22 mm, čo zaručuje jej odolnosť a robustnosť.

Cena v čase recenzie: 940,49 €

Sivá poschodová posteľ FORKOLA 90×200 cm

Veľa detských izieb sa bez poschodovej postele nezaobíde kvôli priestorovému usporiadaniu. Moderný dizajn a kvalitné spracovanie sa dokonale hodia k tejto poschodovej posteli Forkola. Elegantný dekor sivého masívneho dreva jej dodáva nadčasový charakter a môžete si byť istí, že vašim deťom poslúži naozaj dokonale.

Cena v čase recenzie: 293,62 €

Šedá drevená poschodová posteľ pre deti so schodíkmi

Sivá detská poschodová posteľ Marckeric Kiara s nožičkami z borovicového dreva je vhodná do každej detskej izby. Poschodová posteľ nielenže šetrí veľa miesta. Je to skvelé miesto na spanie a hranie pre deti.

Cena v čase recenzie: 496,47 €

Biela detská poschodová posteľ z borovicového dreva

Potýkate sa s nedostatkom miesta v detskej izbe? Alebo ste rodič, ktorý jednoducho uprednostňuje efektívny nábytok do detskej izby? Poschodové postele sú stávkou na istotu a zárukou maximálnej spokojnosti. Môžete sa na ne spoľahnúť. Stále je po nich veľký dopyt. Kúpte svojim deťom poschodovú posteľ. Oceníte ju nielen prakticky.

Cena v čase recenzie: 289,86 €

Lacná kovová poschodová posteľ s veľkou nosnosťou

Spálne nie sú v žiadnom prípade zastarané. Stále sú ideálnym riešením pre menšie detské izby a izby pre hostí. Môžu ich využiť aj babičky, ktoré majú často na dovolenke vnúčatá a môžu vám na chate urobiť skvelú službu. Nech už uvažujete o poschodovej posteli z akéhokoľvek dôvodu, vedzte, že táto kovová poschodová posteľ Paris ponúka oveľa viac v príjemnom dizajne.

Cena v čase recenzie: 235,50 €

Biela poschodová posteľ BAGIRA

Je súčasťou každej detskej izby. V tomto prípade musí spĺňať aj dôležité atribúty z hľadiska bezpečnosti. Ideálne riešenie pre menšie miestnosti. Ideálna posteľ do študentskej izby. Poschodovú posteľ, ktorú možno rozložiť, oceníte z mnohých dôvodov.

Cena v čase recenzie: 469 €

Multifunkčná poschodová posteľ pre tri deti

Podlahová rozkladacia posteľ s roštom LUINI. Je vyrobená z borovicového dreva. Prírodné farebné prevedenie je vhodné pre chlapca aj dievča. Posteľ sa dodáva s valcovanými roštami. Dodáva sa s pevným a stabilným rebríkom, ktorý možno pripevniť na pravú aj ľavú stranu postele. V prípade potreby môžete posteľ rozložiť na dve samostatné lôžka.

Cena v čase recenzie: 344,44 €